Adresa: Sofia, 15 Geo Milev StZavolajte nám: +359 8 7777 9009Email: customers@monna.bg
Adresa: Sofia, 15 Geo Milev StZavolajte nám: +359 8 7777 9009Email: customers@monna.bg

Košík

Celkom:$170.00

Obľúbené


PARFUMY

Zjednodušene povedané, rozdiel medzi parfumom, EDT, EDP a EDC v skutočnosti súvisí s ich koncentráciou v surovinách. Čím je parfém koncentrovanejší, tým dlhšie vydrží na vašej pokožke.

parfum
Ide o najsilnejšiu dostupnú vôňu, ktorá obsahuje 15-30 % parfumovej esencie. To znamená, že nielenže musíte použiť menej, ale aj to, že vôňa vydrží dlhšie, zvyčajne až 6-8 hodín, v závislosti od typu pokožky.

EDP (parfumovaná voda)
Je ľahší ako parfum, s koncentráciou 8-15 %, ale napriek tomu má dlhotrvajúce vlastnosti, 4 až 5 hodín. Je lacnejší ako čistý parfum.

EDT (toaletná voda)
Je ľahší ako EDP, s koncentráciou esencie 4-8 %. Zvyčajne trvá 2 až 4 hodiny.

EDC (stĺpcová voda / kolínska voda)
Je ľahšia ako EDT, často sa označuje ako kolínska voda a má najväčšie riedenie vôní s 3-5% koncentráciou parfumovej esencie. Zvyčajne vydrží 2 hodiny.

Mnohé spoločnosti používajú testery parfumov na propagáciu svojich výrobkov a inšpirujú kupujúcich k nákupu. Testery parfumov sú zvyčajne malé fľaštičky parfumov. Kupujúci si môžu parfum vyskúšať v obchode, a ak sa im vôňa páči, môžu si kúpiť vlastnú fľaštičku. Testery parfumov sú pre výrobcov spôsobom, ako poskytnúť kupujúcemu skutočnú vzorku výrobku.

Aj keď sa zvyčajne umiestňujú do menších balení, niektoré testery parfumov sa používajú v oveľa väčších fľaštičkách, než sú typické. To umožňuje ponúkať väčší počet vzoriek bez obáv, že sa vyčerpajú. Niektorí výrobcovia a kupujúci majú pocit, že väčšie flakóny nereprezentujú presne skutočnú vôňu parfumu. Z tohto dôvodu mnohí poprední výrobcovia odmietajú uviesť nový výrobok v inom ako malom flakóne. Hoci väčšina testerov parfumov sa dodáva s mäkkou papierovou škatuľkou, do ktorej sa parfum nastrieka alebo nanesie, väčšina kupujúcich aplikuje vôňu priamo na svoju pokožku, aby získali reálnejší pocit vône na svojom tele.

Výber parfumu sa môže zdať zastrašujúci, prečítajte si nášho sprievodcu výberom správneho parfumu.

Obľúbený parfum sa môže stať vašou súčasťou, predĺžením vašej osobnosti. Ale ako si ho vybrať? Pri takom množstve rôznych vôní, z ktorých si môžete vybrať, je ľahké pri hľadaní tej svojej zalomiť rukami. Tu je niekoľko jednoduchých pokynov na výber toho správneho parfumu:

1. Vyberte si poznámky
V každom parfume alebo kolínskej vode sú rôzne "tóny". Tieto tóny určujú celkovú vôňu. Tieto tóny sa delia na tri úrovne: základ, vrchné alebo hlavové tóny a stredné alebo srdcové tóny, ktoré spolu vytvárajú rôzne vône. Pred výberom nákupu je vždy dobré zistiť, ktoré typy kolínskej vody alebo parfumu máte radi, a potom sa pozrieť na základné tóny, ktoré obsahujú.
2. Pozrite si Úrovne koncentrácie
Príchute sú k dispozícii v štyroch úrovniach koncentrácie. So zvyšujúcou sa koncentráciou sa zvyčajne zvyšuje aj cena. Kolínske vody alebo parfumy s vysokou koncentráciou majú zvyčajne silnejšiu vôňu a parfum vydrží dlhšie. Môžu byť trochu drahšie, ale niektorí ľudia sa domnievajú, že príplatok za ne stojí.
3. Otestujte vôňu
Pred kúpou akejkoľvek vône vykonajte niekoľko jednoduchých testov, aby ste sa uistili, že ju chcete používať a že sa vám páči. Ide o to, aby ste na svojej pokožke otestovali malé množstvo vône. Naša pokožka má vlastný súbor hormónov a feromónov, ktoré môžu trochu alebo drasticky zmeniť spôsob, akým voniame. Nastriekajte si malé množstvo na zápästie, počkajte niekoľko minút a potom vôňu na pokožke ucítite.
4. Vyskúšajte tester
Chápeme, aký ťažký môže byť výber parfumu. Preto si svoju obľúbenú vôňu vyskúšajte na pokožke v obchode ešte pred zakúpením výrobku. Môžete požiadať o tester alebo vzorku parfumu, ktorý sa dodáva s rozprašovačom, aby ste mohli presnejšie testovať.

"A keďže vy a váš priateľ nie ste tá istá osoba, parfumy budú na vás dvoch voňať inak. Ale nie je to len chémia tela, ktorá ovplyvňuje spôsob, akým parfum vonia.

Jediná zmena je v prirodzenej vôni pokožky, čo môže vzbudiť dojem, že vôňa je iná, ale v skutočnosti sa vôňa parfumu nemení.

Vôňa priamo ovplyvňuje našu psychiku. Dobrá vôňa nám môže skutočne zdvihnúť náladu a sebavedomie, ale ťažšie vône nás môžu ovplyvniť negatívne.

Hlavným pravidlom je nepreháňať to. Počas dňa sa odporúča používať toaletné vody, kolínske vody alebo sviežejšie vône. Samozrejme, malo by to byť v súlade s ročným obdobím, v letných a jarných mesiacoch je lepšie používať sviežejšie vône, napríklad citrusové. V chladnejších mesiacoch môžeme siahnuť po intenzívnejších vôňach, napríklad orientálnych parfémoch. Každý parfum je však iný a vodidlom zostáva osobný výber.

Parfum má svoju špecifickú vôňu, miešanie viacerých rôznych druhov môže pokaziť intenzitu vône a vytvoriť silnejšiu, nevhodnú kombináciu, ktorá sa môže odraziť na nálade.

Závisí to od koncentrácie výrobku. Parfumy sa spravidla aplikujú tam, kde je pokožka najteplejšia, napríklad na vnútornú stranu lakťov, ale aj na vlasy, tam je vôňa najpríjemnejšia. Na oblečení z prírodných materiálov alebo na koži tiež dobre vonia. Neodporúča sa však aplikovať ich na biele oblečenie alebo hodváb.

Trvanlivosť je niekoľko rokov, ak parfum nie je vystavený priamemu slnečnému žiareniu alebo skladovaný pri teplote vyššej ako 20 stupňov. Novšie parfumy majú piktogramy určené na označenie, ako dlho sa môže výrobok po otvorení používať. Trvanlivosť sa pohybuje od 12 do 36 mesiacov. Originálny parfum môže v uzavretej fľaštičke vydržať dlhšie. Ak sa na uzávere parfumu objaví krúžok alebo začne tmavnúť, znamená to, že je starý. Ak sa vôňa zmení na kyslú, doba trvanlivosti uplynula.